1. Месото се посолува и се зачинува со мелен црн бибер.
2. Месото се чука за да се истенчи.
3. Во средината се става сувомеснатото и потоа кашкавалот и се витка како сарма.
4. Готовото месо се валка прво во брашно,  во јајце и потоа во презла.
5. Маслото се става во сад на оган да се загрее и во него се пржат шницлите од сите страни.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови