1. Во сад се ставаат состојките за тестото и се замесува.
2. Тестото се завиткува во фолија и се става во фрижидер за 1 час или во замрзнувач за 20-30 минути.
3. Одмореното тесто се расукува могу тенко со помош од посип од пудинг од ванила.
4. Со модла се вадат крукчиња.
5. Во касерола на оган се става свинската маст да се загрее и во неа се пржи ,,чипсот,,.
- Готовиот ванила каноли чипс се сервира со крем од ванила, крем сирење, шеќер во прав на кој што може да му се додадат корички од портокал или пак со крем по ваш избор.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови