Интересна идеја за брзи, а декоративни и вкусни залчиња.

Со модла исечете кругови од парчињата леб.
Со ноже за лупење, од краставицата извадете тенки ленти, а шери доматите исечкајте ги на половина.

Премачкајте ги со крем сирење лепчињата, па ставајте една половинка домат, лентата краставица боцнете ја на чачкалица во форма на едро, па боцнете низ доматот и лепчето.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови