Оваа едноставна салата многу ме потсетува на италијански вкусови, па така и ја нареков.
Сите состојки се сечкаат и се мешаат, а најгоре ставам лукче мелено, попрскувам и сув ако немам свежо, лимон, маслиново и сол по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови