Ова е навистина брз и лесен рецепт за грисини кога сакате нешто да грицкате, а не сте многу расположени за да одите до маркет!
Се замесува тесто од сите состојки се расукува кора со дебелина од 1 цм, па со нож за сечење пица сечеме тенки ленти. секоја лента ја вртиме неколку пати за да добиеме спирална форма или правиме по желба и редиме на плех обложен со хартија за печење.
Печеме на 200степени 15 минути

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови