1. Компирите ги рендаме, додаваме црн бибер и промешуваме.
2. Кон нив ги рендаме и јајцата.
3. Сирењето го дробиме со вилушка, додаваме мајонез (по вкус) колку да ја врзе целата смеса. Одозгора може да се наренда уште малку варено јајце.
4. Оваа вкусна и лесна салата е по рецепт на баба ми, а ги одбележува новогодишните и божиќните празници во нашата фамилија.
5. Пробајте ја! Среќни празници на сите!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови