Едноставна но вкусна салата, која брзо се спрема.
Зелката се ренда, а сирењето се дроби со вилушка. По желба се посолува (може и воопшто да не се стави сол, ако сирењето е посолено), се наросува бибер, и може да се стави малку лукче. Се соединува со мајонез и павлака по потреба.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови