Малку поинаков, вкусен намаз.
Прво на листовите блитва им ги одстрануваме белите делови и ја бланшираме.
Ја оставаме да се исцеди.
Јјацата ги вариме.
Во Нутрибулетот ги ставаме сите состојки заедно.
Ако ви се чини голема количината ставете ги на 2 пати.
Миксаме по 1 минута и намазот е готов.
Го оставаме во фрижидер 30 минути, да се излади и да се спојат вкусовите.
Секако дека со состојките може да калкулирате според вашите потреби и вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани