1. Целиот зеленчук се чисти, се сече на парчиња и се вари со додаток на сол и црн бибер по вкус (може и други зачини по желба).
2. Откако се ќе се извари убаво (околу час, час и половина), се става во блендер, се додаваат сенф, ореви и вода и се блендира да се изедначи целата смеса.
3. Ако ви е многу густ намазот, слободно додадете уште малку вода, колку што сметате дека е доволно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови