Свеж сок за добивање на енергија и зголемување на имунитетот.
Сите суви состојки ставете ги во соковникот и помешајте ги со водата.
Пуштете соковникот нека си ја заврши својата работа и ќе добиете јак свеж сок.
Ако немате соковник можете да искористите и блендер, само што ќе морате после сокот да го прецедите.
Послужете си го пијалокот со коцки мраз.
Ако не ви одговара блажината, можете да додадете мед или маџун.
Нека ова стане дел од вашето секојдневие.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови