1. Најпрво сварете ги пилешките крилца.
2. Ставете ги во плех намрсен па потоа истурете го пивото. Настрана во сад измешајте ги зачините и со мала лажичка убаво посипете врз крилцата, сите да бидат опфатени. Потоа ставете ги во фрижидер да отстојат најмалку 2 часа за да упијат од маринадата.
3. Посипете ги со масло одозгора и ставете ги да се печат на 200 степени додека да поруменат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови