Во сад измешајте ги маслото, јогуртот, солта, црвениот пипер и мешавината зачини.

Компирите исечете ги на кришки и наредете ги во плех обложен со хартија за печење.

Прелејте ги со мешавината од јогурт и зачини и убаво измешајте ги.

Печете во загреана рерна од 200 степени, 30 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани