Да уживаме во летото и неговите плодови. Еве еден предлог за пијалок од диња.

Измешајте ги медот и водата и загревајте и мешајте додека медот се стопи. Тргнете да олади.
Овошјето се сечка на коцки, а портокалот се цеди.
Сите состојки заедно се ставаат во блендер и се блендираат.
Послужете во чаши со тенко парче портокал врз нив, брз кој ќе протнете цевка за пиење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани