Колач „од памет“, набрзински, со состојки при рака. Вкусен, сочен, миризлив... супер!
1. Се мешаат прво сувите состојки, а потоа им се додаваат течните и еурокремот.
2. Се мати убаво со миксер.
3. Се истура во намрсена тава бр. 26/28 и се пече 20 – 25 минути во загреана рерна на 180 степени.
4. Кога ќе се испече и излади украсете го по желба, па исечете и сервирајте.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови