Се матат жолчките со шеќерот и се додава нишестето. Сето ова се вари во зовриеното млеко исто како пудинг.
На страна се кршат бисквитите и се истура врз нив жешкиот фил. Додека е топол се става половина од смесата во округол плех, па врз нив се става сечкани банани, а потоа врз нив другата смеса.
Се остава да олади. Одозгора потоа ставив шлаг и готови бомбици по ваша желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани