Ако решите да одредите еден ден да го прочистите организмот овој напиток би бил една блага верзија за таа намена. Вкусен е и се пие полека во текот на денот. Битно е да е во затворен сад и подалеку од светлина и пред напивање да се меша или ако е во згоден сад/шише да се исклачка. Потоа во текот на денот добро е да пробате да пиете само вода.

Подоготвкате е едноставна. Се цедат портокалите, а останатите состојки се мелат во Нутрибулетот. Се се меша заедно. Доколку некој сакам можи да додаде 1 чаша вода, но ако јас се прашувам вака како го претставив ми е најдобро.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови