1. Во тавче се редат топчиња од фиде.
2. Одозгора се става меленото месо.
3. Врз меленото месо се ренда кашкавал.
4. Во тавчето се истура вода додека топчињата од фиде не се натопат до пола.
5. Се покрива со капак и се динстува 25 минути.
6. На крај се посипува сечканиот магдонос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови