1. Се сече авокадото на коцки.
2. Се додава доматот исто така сечкан на коцки
3. Се ренда кромидот (јас не го рендав).
4. Се полива со сок од лимон.
5. Се става сол и бибер и се става неколку маслинки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани