Одлични бисквитчиња, вкусни и декоративни.
1. Путерот исечен на коцки се става во сад.
2. Се додаваат сите останати состојки и се замесува средно тврдо тесто кое се остава да се излади.
3. Се сучи кора и се вадат форми кои се украсуваат со бомбони и други украси.
4. Се печат на 200 степени околу 15 минути (ќе внимавате да останат бели)

Какао бисквити
Од првото тесто се вади една четвртина и се додава една лажица какао. Формите се украсуваат со по еден лупен бадем. Останатото во постапката е исто.

Добар апетит!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови