1. Млекото и какаото добро се мешаат и се додава семето.
2. Се остава да отстои преку ноќ и утрото имате здрав пудинг.

Може да се додаде пасирана банана, малини и сл. Може и да се изблендира, не губи од густината. Доколу сакате да биде поблаго може да се додадат урми, агаве и сл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови