Иако не е сезона на костени овој рецепт вреди да се има и да се направи, прелесен и превкусен.

- Во блендер се соединуваат сите состојки, добиената смеса се става во фрижидер да се стегне околу 30 минути. Потоа се формираат бомбици и се преливаат со растопената чоколада.

Вкусот е неодолив..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови