Овој лесен вкусен леб, се подготвува многу брзо, со што можете да го подготвите за појадок и да јадете топол леб за појадок.

Состојките се мешаат во длабок сад и потоа тестото се става на набрашнета маса маса и малце се размесува. Се формира лепче округло и се става во тава за печење. Се пече во загреана рерна на 200 степени, околу 20-25 мин. На крај проверете со чепкалка дали е печен.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови