Многу брз и едноставен рецепт за кој ви е потребно помалку од 30 мин.
1. Се редат во четвртаст калап (од делимано ) бисквити 3х3 реда.(не се топат во млеко).
2. Се вари првиот бел фил и додека е врел се истура врз бисквитите.
3. Се реди втор ред на бисквити.
4. Се вари темниот фил со сите состојки заедно со какаото. Кога ќе се свари во врелиот фил(пудинг) се додава веднаш маргаринот и така жешко се става врз бисквитите.
5. Одозгора се оросува со мелени ореви и стопено бело чоколадо.
 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани