Брзо, побрзо, најбрзо...
Ставете ги сите состојки во тегла и со рачен блендер матете неколку секунди.
Количината на состојките кои ги напишав се отприлика, како што вели Марга од која и е овој начин на подготовка, ставаме произволно, по вкус.
Макалото е феноменално, да го макаш без престан со лепче или пак да прелиеш пресно пржено рипче, прсти да излижеш...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови