Брзи крцкави залчиња . . .

Се замесува тесто од сите состојки (освен белката и сусамот). Се прават топчиња со големина на мал орев. Се валкаат во белка и сусам и се редат во плех обложен со хартија за печење.

Се печат во загреана рерна на 200 степени, околу 20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови