1. Во еден сад се става киселото млеко и му се додава пецивото и се остава да се активира.
2. На млекото му се додаваат јајцата и се промешува.
3. Во течните состојки се ставаат останатите суви и се замесува тесто, тестото треба да е меко.
4. Тестото се остава да одмори 10ина минути.
5. Тестото се расукува на кора со дебелина од околу 5 мм и со модла се сечат кругови.
6. Крофните се пржат во загреано масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови