1. Се рендаат излупените тиквички, а доматот се сецка.
2. Се додаваат јајцата, брашното, пецивото, солта црниот бибер и сецканиот магдонос и се промешува.
3. Се истура смесата во плех за печење, врз неа се ставаат парчиња од домат.
4. Одозгора се мачка со жолчка и се пече 30 минути на 180 степени.
5. На крај се посипува со ренданиот кашкавал и се остава да се пече во рерна на 5 минути.
6. Се декорира со павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови