Ароматична солена пита - прекрасна за вечера или појадок..

1. Јајцата се матат со жица, потоа се додаваат зачините и млекото и пак се мати.
2. Се додаваат брашното, пецивото и смесата се промешува.
3. Кашкавалот и лукот се рендаат, шунката и пиперките ситно се сецкаат, потоа сето ова се додава во смесата и се промешува.
4. Смесата се става во намачкано тавче бр. 24 и се пече на 200 степени околу 30 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани