Слатката павлака заедно со чоколадото ги ставаме во микробранова да се растопи чоколадото и соедини.
Потоа го оставаме да се олади и згусти.

Откако ќе се олади ги додаваме и другите состојки мелените бисквити кокосот и екстратот од рум и месиме со рацете смеса со која потоа обликуваме бомбици.

Вака приготвените бомбици може да се валкаат во кокос но и не мора.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови