Брзи бомбици,се прават брзо, а уште побрзо се јадат...
Бисквитите и лешниците се мелат, потоа се додава маргаринот, мармаладот и шеќерот. Се замесува со рака.
Од смесата се прават бомбици и се валкаат во мелени ореви или лешници.
Оставете ги еден час во ладилник, а потоа послужете ги.
На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови