1. Во еден сад се става локумот.
2. Оревите се мелат на јадро и се додаваат на локумот.
3. Смоквите и ако треба сувото грозје се сечкаат ситно и се додаваат во садот со локумот и оревите.
4. Кората од портокал се ренда при останатите состојки, а сокот се цеди и се додава по потреба.
5. Од смесата се прават бомбици и се валкаат во оревите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови