Во длабок сад ги мешаме сувите состојки, мелените бисквити, бадемите, шеќерот, ванилата и рибизлите.
На страна ги пасираме бананите и маргаринот, па ги соединуваме со сувите состојки.
Правиме хомогена смеса и ја оставаме малку во ладилник.
После 30 минути, од смесата формираме топчиња кои ги валкаме во мелени бадеми.
Служиме во корпички.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови