Во длабок сад ги ставаме бисквитите, какаото, шеќерот во прав и оревите. Мешаме.
2. Во смесата го додаваме млекото.
3. Маргаринот го топиме и додека е млак го додаваме во смесата. Мешаме додека не добиеме хомогена смеса.
4. Од смесата правиме бомбици кои ги валкаме во мелени ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани