Прво во сад се ставаат сувите состојки па се додава путерот исечен на коцки, медот и јајцето.
Се замесува мазно тесто.
На крај се додава црвената боја.
Тестото се остава во фрижидер околу половина час.
Потоа се сучи кора и со модли се вадат форми-кај мене срциња.
Се печат во загреана рерна на 180 степени,околу 15 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови