1. Магдоносот се става да се изблендира, но да останат парченца, се додава двопекот и се блендира да останат трошки.
2. Смесата се става во сад и се додаваат оревите и пармезанот и се промешува.
3. Се додава и маслиновото масло и зачините и пак се промешува.
4. Парчињата риба се премачкуваат со маслиново масло, се додаава малку сол и бибер.
5. Врз парчињата риба се разделува смесата.
6. Се печат во загреана рерна на 200 степени до добивање на коричка.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови