Едноставен американски рецепт на чоколаден колач, кој не содржи масло, меѓутоа сепак има добар вкус.

1. Сите суви состојките за тесто се мешаат, потоа се додава топлото млеко, смесата се промешува и се пече во тавче бр. 24 на 180 степени околу 40 минути.
2. Јајцето, шеќерот и брашното се промешуваат и се додаваат во зовриеното млеко и кремата се вари на тивок оган додека не згусне.
3. Испечениот пандишпан се сече наполу и се премачкува со изладениот крем.

Колачот може да се украси по ваша желба, јас го премачкав со маџун. )

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани