Брашното, путерот, лешниците, шеќерот и јајцата се мешаат додека тестото не се изедначи. Завиткајте го тестото во фолија и нека се одмори во временски период од 1 час во фрижидер.
Рерната загреете ја на температура од 175 степени.
Во сад ставете хартија за печење.
Работната површина наросете ја со брашно.
Сукајте го тестото до 3 мм дебелина и направете фигури со калапчиња и новогодишни мотиви - како ѕвезда - и ставете ги во садот за печење. Остатокот од тестото замесете го повторно, тркалајте го и правете фигури додека не стигнете до крајот.
Лешник Колачињата се печат околу 15 минути во загреана рерна. Извадете ги од рерна и оставете ги нека се оладат.
Одозгора се премачкуваат од претходно направената смеса од сок од лимон и шеќерот во прав и се мешаат додека не се изедначи смесата. Лешник колачиња така красат по своја волја. За да добијат сјај може во смесата да се додаде и малку путер,по желба. Колачињата од лешник може да се јадат и до 4 недели,ако се чуваат во добро затворена кутија или конзерва. Овие Божиќни колачиња може да се прават во текот на целата година бидејќи се многу брзи и едноставни!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови